نحوه استفاده از کرم آبرسان صورت

خلاصه

استفاده از کرم آبرسان به حفظ رطوبت پوست، جلوگیری از چین و چروک و خشکی پوست کمک می کند. علاوه بر مصرف کردن، باید نحوه صحیح استفاده از کرم آبرسان را نیز بشناسیم

۱۴۰۲ سه شنبه ۳۰ آبان
50بازدید
نحوه استفاده از کرم آبرسان صورت

کرم آبرسان چیست؟

آبرسان ها با توجه به ناحیه مورد استفاده در شکل های مختلف از جمله کرم، لوسیون، پماد و بالم تولید می شوند. آبرسان ها به دو روش عمل می کنند. یا رطوبت را در پوست به دام می اندازند و یا رطوبت را از لایه های پایینی پوست به بالا و به سطح بیرونی باز می گردانند. در ترکیبات آبرسان علاوه بر متریال آبرسان، محافظت کننده های پوست، نرم کننده ها و ترمیم کننده ها نیز وجود دارند. به همین علت عملکرد آنها را از یک آبرسانی ساده فراتر برده است.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده

شاید کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده هر دو به آبرسانی پوست کمک کنند. اما بهتر است بدانیم که پایه ساخت کرم آبرسان، آب و پایه کرم مرطوب کننده روغن است. هر دوی این کرم ها می توانند پوست شما را آبرسانی کنند اما اینکه کدام یک برای پوست شما بهتر است بستگی به نوع پوست، مشکلات و نگرانی های پوست شما دارد.

چطور کرم آبرسان خود را انتخاب کنیم؟

مرطوب بودن پوست و داشتن آب کافی داخل پوست بسیار مهم است و بخش اعظمی از پوست را آب تشکیل می دهد. بنابراین پوستی که آب کافی ندارد، کدر، خشک و غیر قابل انعطاف می شود.
شاید فکر کنید که آبرسان ها با هم هیچ تفاوتی ندارند و همه آنها با هم یکسان هستند درحالی که اینطور نیست. کرم های آبرسان هر کدام دارای ویژگی ها، فواید و متریال متفاوت هستند.

چرا باید نحوه صحیح استفاده از کرم آبرسان را بدانیم؟

مرطوب کننده و آبرسان پوست یکی از مهم ترین مواردی است که می بایست در روتین پوستی ما قرار داده شود. اما فقط استفاده کردن از آبرسان مهم نیست بلکه انتخاب یک آبرسان مناسب پوست و نحوه صحیح استفاده از این محصول نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که استفاده نادرست، علاوه بر اینکه هیچ تاثیری روی پوست نخواهد داشت، بلکه ممکن است مشکلات پوستی شما را نیز بیشتر هم بکند. در ادامه نحوه چگونگی انتخاب یک آبرسان مناسب را برای شما توضیح خواهیم داد.

پوست چرب و مستعد آکنه

اگر پوست چرب دارید بهتر است از آبرسان های بر پایه آب و دارای بافت سبک استفاده کنید. این آبرسان ها از باز شدن منافذ پوست جلوگیری کرده و مانع از جوش می شوند.

پوست خشک

برخلاف پوست چرب، پوست خشک می بایست از آبرسان های سنگین تر و مبتنی بر روغن ها استفاده کند. روغن جوجویا، گلیسیرین و کره شی از جمله ترکیبات آبرسان برای پوست خشک هستند.

پوست حساس

کسانی که پوست حساس دارند بهتر است از آبرسان های بدون عطر و با فرمول های ساده استفاده کنند.

راهنمای قدم به قدم نحوه استفاده از کرم آبرسان

صورت خود را بشویید

از آنجایی که می بایست آبرسان را روی پوست تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و کثیفی بزنید، می بایست قبل از آبرسان حتماً صورت خود را با یک تمیز کننده قوی شست و شو دهید. بهتر است بعد از شستشو برای تمیزی عمیق تر پوست از یک تونر استفاده کنیم.

صورت خود را خشک کنید

با یک حوله نرم خیلی آرام صورت خود را خشک کنید. بهتر است کمی رطوبت روی پوست شما باقی بماند. یعنی به طور کامل پوست را خشک نکنید.

کرم آبرسان بزنید

هر دو دست خود را به کرم آبرسان آغشته کنید و تمام قسمت های صورت و گردن خود را آبرسان بزنید. همراه آبرسان می توانید صورت خود را ماساژ نیز بدهید.


نکته: اگر روتین پوستی کاملی دارید، یعنی از سرم پوست، ماسک صورت یا محصولات درمانی استفاده می کنید، آنها را به ترتیب از سبک به سنگین استفاده کنید. برای مثال اگر از ماسک صورت استفاده می کنید، ابتدا صورت را شسته ماسک بگذارید و بعد از آن از آبرسان استفاده کنید.

نحوه استفاده از کرم آبرسان صورت