نحوه استفاده از کرم آبرسان صورت

خلاصه

استفاده از کرم آبرسان به حفظ رطوبت پوست، جلوگیری از چین و چروک و خشکی پوست کمک می کند. علاوه بر مصرف کردن، باید نحوه صحیح استفاده از کرم آبرسان را نیز بشناسیم

۱۴۰۲ سه شنبه ۳۰ آبان
838بازدید
نحوه استفاده از کرم آبرسان صورت

کرم آبرسان چیست؟

آبرسان ها رطوبت را داخل پوست جذب و حفظ می کنند. ترکیبات آنها شامل هیالورونیک اسید، گلیسیرین و مواد آبرسان دیگر می باشد که پوست را هیدراته نگه می دارند.

ابرسان چیست

کرم مرطوب کننده چیست؟

مرطوب کننده باعث تامین رطوبت می شوند و به پوست کمک می کنند تا این رطوبت را به طور مداوم حفظ کند. ترکیبات محصولات مرطوب کننده شامل روغن ها، ویتامین ها و عصاره های گیاهی است که به نرمی و لطافت پوست کمک می کند. به طور کلی مرطوب کننده ها برای پوست های خشک که نیاز به نرمی و لطافت بیشتری دارند مناسب هستند.

کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده چه تفاوتی با هم دارند؟

کرم آبرسان صورت و کرم مرطوب کننده هر دو به منظور حفظ رطوبت و ترطیب پوست استفاده می‌شوند، اما دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. کرم آبرسان اغلب دارای ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید و گلیسیرین است که به سرعت رطوبت را به پوست می‌رسانند و احساس رطوبتی فوری به پوست می‌دهند، در حالی که کرم مرطوب کننده معمولاً دارای ترکیباتی مانند روغن‌های طبیعی و ویتامین‌ها است که پوست را نرم و لطیف می‌کنند و رطوبت طبیعی آن را حفظ می‌کنند. به طور کلی، کرم آبرسان برای افرادی که به دنبال رطوبت فوری هستند و پوست‌های خشک و خسته دارند مناسب است، در حالی که کرم مرطوب کننده برای حفظ رطوبت طبیعی پوست و تغذیه آن مناسب است.

جدول مقایسه کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

جدول مقایسه کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

کدام برای من بهتر است؟

انتخاب بهترین ابرسان

انتخاب بین کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده برای پوست، بستگی به ویژگی ها و نیازهای خاص پوست شما دارد.
اگر پوست شما کم آب است و نیاز به رطوبت فوری دارد، بهتر است از کرم آبرسان استفاده کنید. چرا که این نوع کرم ها به سرعت جذب پوست می شوند و رطوبت لازم را فراهم می کنند.
اما اگر پوست شما به حفظ رطوبت طبیعی و تغذیه بیشتر نیاز دارد، کرم مرطوب کننده برای شما مناسب تر است. اما از جهانی کرم مرطوب کننده دارای معایبی نیز هست که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

معایب کرم مرطوب کننده

تراکم و چسبندگی

کرم مرطوب کننده اغلب دارای بافت چرب و سنگین است که حس چسبندگی را روی پوست ایجاد می کند.

مسدود کننده منافذ پوست

برخی از کرم های مرطوب کننده منافذ پوست را مسدود می کنند. بنابراین باعث ترشحات زیاد چربی می شوند. به همین علت برای کسانی که پوت چرب یا مستعد آکنه دارند مناسب نیست.

دیر جذب شدن

کرم مرطوب کننده دارای بافت ضخیم و چرب است که نیاز به زمان زیادی برای جذب به پوست دارند و احساس سنگینی روی پوست ایجاد می کنند.

چرا باید نحوه صحیح استفاده از کرم آبرسان را بدانیم؟

نحوه ی صحیح استفاده از آبرسان

مرطوب کننده و آبرسان پوست یکی از مهم ترین مواردی است که می بایست در روتین پوستی روزانه ما قرار داده شود. اما فقط استفاده کردن از آبرسان مهم نیست بلکه انتخاب یک آبرسان مناسب پوست و نحوه صحیح استفاده از این محصول نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که استفاده نادرست، علاوه بر اینکه هیچ تاثیری روی پوست نخواهد داشت، بلکه ممکن است مشکلات پوستی شما را نیز بیشتر هم بکند. در ادامه نحوه چگونگی انتخاب یک آبرسان مناسب را برای شما توضیح خواهیم داد.

پوست چرب و مستعد آکنه

اگر پوست چرب دارید بهتر است از آبرسان های بر پایه آب و دارای بافت سبک استفاده کنید. این آبرسان ها از باز شدن منافذ پوست جلوگیری کرده و مانع از جوش می شوند.

پوست خشک

برخلاف پوست چرب، پوست خشک می بایست از آبرسان های سنگین تر و مبتنی بر روغن ها استفاده کند. روغن جوجویا، گلیسیرین و کره شی از جمله ترکیبات آبرسان برای پوست خشک هستند.

پوست حساس

کسانی که پوست حساس دارند بهتر است از آبرسان های بدون عطر و با فرمول های ساده استفاده کنند.

خرید کرم آبرسان صورت 

راهنمای قدم به قدم نحوه استفاده از کرم آبرسان

شستشوی صورت

صورت خود را بشویید

از آنجایی که می بایست آبرسان را روی پوست تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و کثیفی بزنید، می بایست قبل از آبرسان حتماً صورت خود را با یک تمیز کننده قوی شست و شو دهید. بهتر است بعد از شستشو برای تمیزی عمیق تر پوست از یک تونر استفاده کنیم.

صورت خود را خشک کنید

با یک حوله نرم خیلی آرام صورت خود را خشک کنید. بهتر است کمی رطوبت روی پوست شما باقی بماند. یعنی به طور کامل پوست را خشک نکنید.

کرم آبرسان بزنید

هر دو دست خود را به کرم آبرسان آغشته کنید و تمام قسمت های صورت و گردن خود را آبرسان بزنید. همراه آبرسان می توانید صورت خود را ماساژ نیز بدهید.

نکته: اگر روتین پوستی کاملی دارید، یعنی از سرم پوست، ماسک صورت یا محصولات درمانی استفاده می کنید، آنها را به ترتیب از سبک به سنگین استفاده کنید. برای مثال اگر از ماسک صورت استفاده می کنید، ابتدا صورت را شسته ماسک بگذارید و بعد از آن از آبرسان استفاده کنید.

همچنین بخوانید درباره: طرز استفاده از سرم صورت

نحوه استفاده از کرم آبرسان صورت