معرفی، کاربرد و طرز استفاده از سرم صورت

خلاصه

طرز استفاده از سرم صورت شامل چند مرحله ساده و زمان استفاده از سرم پوست صورت و اولویت استفاده از آن مهم است. تمرکز روی مشکلات پوستی از فواید سرم صورت می باشد

۱۴۰۲ يکشنبه ۱۴ آبان
154بازدید
معرفی، کاربرد و طرز استفاده از سرم صورت

سرم پوست چیست؟

سرم پوست یک مایع بر پایه روغن است که فراتر از ضد آفتاب و آبرسان معمولی شما عمل می کند. سرم پوست برخلاف لوسیون و کرم به زودی جذب پوست شما می شود. این محصول برای اهداف مختلفی از جمله پیشگیری از چروک، روشن شدن پوست، از بین بردن لک صورت و یا جوش ساخته شده اند و انواع مختلفی دارد.

سرم صورت چه فوایدی برای پوست دارد؟

فواید سرم صورت

سرم صورت می تواند مشکلات پوستی شما را هدف قرار دهد. اگر پوست خشکی دارد از سرمی استفاده کنید که حاوی ویتامین E و اگر با چین و چروک مبارزه می کنید از سرم های حاوی ویتامین C استفاده کنید. ویتامین C علاوه بر کاهش چین و چروک، به کمرنگ شدن لک و محافظت در برابر آفتاب نیز به پوست کمک خواهد کرد. ویتامین E نیز از پوسته پوسته شدن و خشک شدن پوست جلوگیری خواهد کرد.

انواع سرم صورت

سرم ضد چروک
سرم ضد جوش
سرم آبرسان
سرم لایه بردار
سرم ترمیم کننده پوست

طرز استفاده از سرم صورت

طرز استفاده از سرم صورت بسیار ساده است برای این کار کافی است چند نکته را رعایت کنید. دقت کنید که زمان سرم زدن به صورت خیلی مهم است. سرم را می بایست قبل از آبرسان استفاده کنید چرا که ترکیبات آبرسان ممکن است مانع از عملکرد سرم شوند یا از تاثیر آن بکاهد. برای اینکه با طرز استفاده از سرم صورت بیشتر آشنا شوید مراحل زیر را دنبال کنید.

1. صورت خود را تمیز کنید

صورت خود را تمیز کنید

آنچه اهمیت دارد این است که پوست صورت شما تمیز باشد. با یک محصول شستشو دهنده صورت خود را از هرگونه آرایش یا کثیفی پاک کنید.

2. صورت خود را خشک کنید

با یک حوله نرم صورت خود را خشک کنید. استفاده از سرم صورت روی پوست خیس ممکن نیست و عملکرد مناسبی ندارد.

3. مقدار کافی سرم را روی دستتان بریزید

با توجه به مشکل پوستی که دارید و ناحیه چهره خود مقداری سرم را روی کف دستتان بریزید.

4. پوست صورت را ماساژ دهید

سرم را به صورت دورانی روی پوست خود ماساژ دهید و برای نقاطی که مشکل دارند بیشتر وقت بگذارید.

5. چند دقیقه صبر کنید

به سرم اجازه دهید تا روی پوست شما بماند و تاثیرش را بگذارد.

6. آبرسان بزنید

آبرسان بزنید

بعد از گذشت زمان و هنگامی که احساس کردید سرم به خوبی به پوست شما جذب شده، آبرسان بزنید.

چه زمانی از سرم صورت استفاده کنیم؟

معمولاً سرم می بایست هم در روتین صبحگاهی شما و هم روتین شبانه شما باشد. اما این مورد بسیار بستگی به ترکیبات سرم صورت و هدف شما از استفاده سرم دارد. نکته مهم این است که سرم صورت را همیشه قبل از آبرسان استفاده کنیم.

عوارض استفاده از سرم صورت

استفاده از هر محصولی ممکن است باعث بروز عوارض و ناراحتی های ناخواسته شود. این عوارض برای همه نیست و ممکن است از هر فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، یا برای فردی، اصلاً عوارضی نداشته باشد. از جمله عوارض سرم صورت عبارتند از:

خارش پوست

قرمزی پوست

سوزن سوزن شدن هنگام استفاده

قابل توجه است که این عوارض نباید مدت زمان زیادی طول بکشد. اگر مدت زمان سوزن سوزن شدن یا سوزش زیاد شد، پوست خود را بشویید و از آن محصول استفاده نکنید.

معرفی، کاربرد و طرز استفاده از سرم صورت