خمیردندان آلفادنت سفید کننده

خمیر دندان سفیدکننده آلفادنت، با طعم دهنده نعنا، ساخته شده از مواد طبیعی بدون آسیب زدن به دندان لکه و زردی دندان را به طور قوی و موثر پاک می کند

خرید خمیر دندان سفید کننده قوی

خمیر دندان سفید کننده آلفادنت از مواد طبیعی ساخته شده و طعم دهنده آن نعنا می باشد. بهتر است بدانیم که حتی بهترین خمیر دندان سفید کننده خارجی نیز از مواد سایشی خشنی استفاده می کند که باعث سابیده شدن و آسیب رسیدن به دندان می شود. اما خمیر دندان سفید کننده آلفادنت به علت داشتن مواد طبیعی و ملایم به طور طبیعی باعث از بین رفتن لکه و زردی دندان می شود و هیچ گونه آسیبی به دندان نمی رساند.

قیمت خمیر دندان سفید کننده قوی

خمیر دندان سفید کننده آلفادنت یک خمیر دندان ایرانی است و از مواد با کیفیتی ساخته شده. قیمت این محصول نسبت به خمیر دندان مارک های خارجی به صرفه تر و ارزان تر می باشد. با خمیر دندان سفید کننده ایرانی آلفادنت علاوه بر اینکه از محصولی با کیفیت استفاده کرده اید، بلکه هزینه کمی را نیز متحمل می شوید.

آیا خمیر دندان سفید کننده ضرر دارد؟

استفاده معقولانه از خمیر دندان سفیدکننده بسته به ترکیبات آن ممکن است ایمن باشد، اما استفاده بیش از حد ممکن است به دندان و لثه آسیب برساند. برخی از مشکلات ممکن شامل سایش دندان، حساسیت دندان، و ضعف لایه‌های محافظ دندان است. برای پیشگیری، توصیه‌ها و دستورالعمل‌های تولیدکننده را رعایت کنید و از خمیر دندان با مواد طبیعی و ملایم استفاده کنید.

آیا می توان روزانه از خمیر دندان سفید کننده آلفادنت استفاده کرد؟

بله، خمیر دندان سفید کننده آلفادنت به علت مواد ملایمی که دارد مناسب استفاده روزانه می باشد و به مینای دندان هیچ آسیبی نمی رساند. 

خمیر دندان سفید کننده چیست؟

واقعیت این است که تمام انواع خمیر دندان سفید کننده حتی خمیر دندان سفید کننده بسیار قوی خارجی معروف نیز تنها از بین برنده لکه های سطحی دندان هستند. به این معنی که رنگ اصلی دندان های خودتان را نمی توانید با هیچ خمیر دندانی تغییر دهید. خمیر دندان سفید کننده بسیار قوی معمولاً حاوی طیف وسیعی از مواد درشتی مثل سیلیس هستند که سایندگی بسیار بالایی دارند و اصلاً توصیه نمی شوند. سفید کننده های قوی دندان باعث سایش مینای دندان شما می شوند و در صورت استفاده مکرر به دندان شما آسیب می رسانند. به همین علت توصیه می شود فقط زمانی که می خواهید لکه های سطحی دندان های خود را از بین ببرید از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید و در انتخاب نوع خمیردندان سفید کننده خود دقت کنید.

انواع سفید کننده دندان

سفید کننده دندان را می توان به چهار دسته تقسیم کرد.

سفید کننده دندان را می توان به چهار دسته تقسیم کرد.

 1. سفید کننده شیمیایی

معمولاً در ترکیبات خمیر دندان سفید کننده معمولی، مواد شیمیایی است. ماده مخصوص سفید کردن دندان ها در این خمیر دندان، سیلیس، پیروفسفات و هیدروژن می باشد. پیشنهاد می شود اگر این ماده به مقدار زیاد در خمیر دندان وجود دارد از آن به طور روزانه استفاده نکنید. می توانید از این خمیر دندان حداکثر یک روز درمیان استفاده کنید.

 1. سفید کننده طبیعی

 به وجود نیاوردن التهابات و حساسیت های دندانی، از فواید خمیر دندان طبیعی است. ماده به خصوص در خمیر دندان سفید کننده طبیعی سیلیکا هیدراته است. سیلیکا هیدراته از هیدراته سیلیکون حاصل می شود. سیلیکا هیدراته ماده ای طبیعی است که در بخش اعظمی از پوسته زمین یافت می شود. معروف ترین نوع سیلیکا هیدراته خاک و شن می باشد و یک سفید کنندگی نرم تری نسبت به سفید کننده های شیمیایی است.

 1. سفید کننده گیاهی

ماده سفید کننده گیاهی در خمیردندان های گیاهی متنوع است و انواع خمیر دندان گیاهی سفید کننده از ماده های مختلفی برای اثر سفید کنندگی استفاده می کنند. از جمله این ماده ها نارگیل، چوب مسواک و میخک هستند. به علت اینکه این ماده ها بیش از حد ملایم هستند و اثر سایندگی ندارند، تاثیر بسزایی در سفید شدن دندان ندارند. در هر صورت اگر اصرار به استفاده از خمیر دندان گیاهی سفید کننده را دارید بهتر است آن را به مدت طولانی استفاده کنید تا کمی روی دندان های شما تاثیر بگذارد.

 1. سفید کننده خانگی

سفید کننده طبیعی و خانگی دندان، زمان و حوصله می طلبد. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای سلامتی خود داخل خانه وقت می گذارید، خیلی عالی می شود که از این ماده ها استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید حتی اگر از این مواد برای سفید کردن دندان خود استفاده می کنید، می بایست هر شب مسواک بزنید. چون این ماده ها به تنهایی برای از بین بردن پلاک و جرم های دندان شما کافی نیست. 

روغن نارگیل

اولین ماده خانگی روغن نارگیل است، شما می توانید هرروز با روغن درمانی، علاوه بر از بین بردن لکه ها به تقویت دندان های خود نیز کمک کنید. به جز روغن نارگیل، از روغن های دیگر مثل روغن کنجد و روغن آفتابگردان نیز می توانید استفاده کنید. هرروز با مقداری مشخص روغن دهان خود را شستشو داده و بیرون بریزید.

جوش شیرین

هرروز با این ماده دندان های خود را شست و شو دهید. جوش شیرین در طولانی مدت باعث روشن تر شدن دندان های شما می شود.

مصرف روزانه میوه و سبزیجات

روزانه از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید، هنگام جویدن میوه ها و سبزیجات ترد مثل سیب، هویچ و توت فرنگی، دندان شما به صورت طبیعی مسواک زده می شود. این عمل باعث از بین رفتن پلاک دندان شما و همچنین سفید شدن دندان ها می شود. این سه گزینه اصلی برای سفید شدن دندان در خانه است. شما می توانید برای اثر بخشی بیشتر به آن ها مواد دیگری مثل زغال، نمک، لیمو، سرکه و ... اضافه کنید.

5 حقیقت در مورد خمیر دندان سفید کننده

 1. خمیر دندان سفید کننده مناسب و خوب، به دندان هایتان آسیب نمی رساند.
 2. لکه ها را نمی توان یک شبه پاک کرد.
 3. رنگ روکش دندان ها چه در مطب دندانپزشکی و چه با سفید کننده های قوی، تغییر نمی کند.
 4. بهترین زمان برای سفید کردن دندان ها شب قبل از خواب است.
 5. دندان مانند پوست، مواد را از طریق منافذ به خودش جذب می کند.

راهکار و پیشگیری از تیره شدن دندان

 • دندان های خود را هرروز حداقل به مدت دو دقیقه و دو بار در روز (صبح و شب) مسواک بزنید.
 • از یک خمیردندان سفید کننده طبیعی و ملایم استفاده کنید.
 • هرروز نخ دندان بکشید.
 • از نوشیدنی هایی مثل چای و قهوه که باعث ظاهر شدن لکه روی دندان می شوند، کمتر استفاده کنید.
 • از سیگار و نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.
 • سعی کنید برای نوشیدن مایعات مثل نوشابه و آبمیوه از نی استفاده کنید تا مواد آن ها به طور مستقیم با دندان شما تماس نداشته باشند.
 • بعد از خوردن و آشامیدن دهان خود را شست و شو دهید. ( حتی با آب خالی )

چرا رنگ دندان تغییر می کند؟

با بالا رفتن سن، لایه بیرونی مینای دندان

 1. با بالا رفتن سن، لایه بیرونی مینای دندان پوسیده می شود. در اثر فرسوده شدن مینای دندان، عاج زرد در معرض دید قرار می گیرد و با افزایش سن، رشد می کند که باعث کاهش اندازه پالپ می شود. به همین دلیل شفافیت دندان کاهش پیدا کرده و تیره تر می شود.
 2. برخی رژیم غذایی های غلط و عادت های نادرست مثل عادت به سیگار کشیدن و قهوه خوردن باعث تیره شدن رنگ دندان می شود.
 3. خراب شدن و پوسیده شدن دندان نیز یکی دیگر از علت های تیرگی دندان است.

روش صحیح استفاده از خمیر دندان سفید کننده

همه خمیر دندان های سفید کننده، حاوی مواد سایشی هستند که به وسیله آنها دندان را خراش داده و می توانند رنگ دندان را یک درجه روشن تر کنند. بهتر است در کنار خمیر دندان سفید کننده از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کنیم. کم کردن عوارض بد خمیر دندان سفید کننده از ویژگی خمیر دندان ضد حساسیت است. خمیر دندان سفید کننده و ضد حساسیت برعکس هم عمل می کنند. بنابراین علاوه بر سفید شدن دندان ها از آن ها مراقبت هم می کنید که این خود یک نوع روش برای مراقبت از دندان پوسیده نیز هست. خمیر دندان ضد حساسیت منافذ دندان را می بندد و از آن محافظت می کند، حتی در خانه هم می توانید برای خود به ساخت خمیر دندان خانگی سفید کننده بپردازید. اگر هم از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده نکردید حتما خمیر دندان فلوراید دار را در کنار خمیر دندان سفید کننده، به طور روزانه مورد استفاده قرار دهید. فلوراید منافذ باز دندان و حفره های آن را می بندد و از آن محافظت می کند.

اگر خمیر دندان معمولی سفید کننده تهیه کردید حداکثر یک روز درمیان و اگر خمیر دندان سفید کننده طبیعی تهیه کردید می توانید حداکثر یک بار در روز استفاده کنید. چون خمیر دندان معمولی از مواد شیمیایی و خشن تری نسبت به خمیر دندان طبیعی ساخته می شود. همچنین از یک مسواک نرم استفاده کنید تا سایش کمتری برای دندان هایتان داشته باشد. ترکیبات سفید کننده ممکن است باعث ایجاد حساسیت به خمیر دندان شود که در صورت استفاده صحیح این واکنش کاهش می یابد. سعی کنید از خمیر دندان های سفید کننده ای استفاده کنید که پارابن، تری کلوزان و گلوتن نداشته باشند تا حساسیت به وجود نیاید.

مزایای خمیر دندان سفید کننده

 • با سفید شدن دندان ها اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ظاهر خود پیدا می کنید بنابراین در روابط اجتماعی موفق تر هستید.
 • اگر از خمیردندان سفیدکننده خوب استفاده کنید نه تنها به دندان شما آسیب نمی رساند بلکه باعث تقویت دندان های شما نیز می شود.
 • استفاده از خمیردندان سفیدکننده روشی سالم و کم هزینه برای سفید کردن دندان به شمار می رود.
 • بهترین خمیر دندان مناسب دندان کامپوزیت، خمیر دندان سفید کننده است.
 • خمیردندان سفید کننده علاوه بر سفید کردن دندان ها مزیت های خمیردندان معمولی را نیز دارد به طور مثال خمیر دندان سفید کننده در کنار خاصیت سفیدکنندگی باعث خوشبو شدن دهان و رفع بوی بد دهان می شود

چطور خمیر دندان سفید کننده خود را انتخاب کنیم؟

در انتخاب خمیر دندان سفید کننده خود دقت کنید که فلوراید داشته باشد و مواد سایشی آن نیز ملایم باشد. توجه داشته باشید که حتی خمیر دندان سفید کننده بسیار قوی نیز نمی تواند رنگ اصلی دندان های شما را تغییر دهد. خمیر دندان سفید کننده برای از بین بردن لکه های سطحی دندان است و حتی لکه هایی را که به بافت دندان شما نفوذ کرده را نیز پاک نمی کند. برای این کار شما می بایست به دندان پزشکی مراجعه کنید.

محافظت از مینای دندان، پر کردن حفره های دندان و از بین بردن جرم و پلاک دندان نیز از ویژگی خمیر دندان سفید کننده خوب است که در کنار سفید کردن دندان های شما، وظایف یک خمیر دندان معمولی را نیز انجام می دهد.

خمیر دندان سفید کننده آلفادنت، علاوه بر اینکه ترکیبات ملایمی دارد، لکه و زردی دندان شما را از بین برده و دهانتان را خشک نمی کند. همچنین به علت طبیعی بودن مواد آن، می توانید به صورت روزانه از این خمیردندان استفاده کنید.

 

 

کشور سازنده:
ایران
فلوراید:
دارد
طعم دهنده:
نعنا
فاقد:
پارابن، تری کلوزان، گلوتن
ویژگی:
سفید کنندگی
مناسب:
بزرگسالان
حاوی:
مواد طبیعی
مقدار:
110 گرم
پریسا
۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ۱۴:۴۳

من خریدم از این مدل خمیردندون خیلی راضیم توصیش میکنم به همه

زمانی
۱۴۰۲/۸/۱۴ ۱۰:۲۰

طعم نعناش دهنم رو خنک و خوشبو میکنه کلا رضایت دارم از این محصول

حامد صادقی
۱۴۰۲/۸/۱۴ ۱۷:۲۳

من ازش استفاده می‌کنم بنظرم خوبه چون هم طبیعی هست و هم هر روز میشه ازش استفاده کرد

افزودن نظر